הנחיות מנהל אגף בקרה ופיקוח-מר שחר פרטוק

הודעות מנהל אגף בקרה ופיקוח מיום 14/9/2020 סגר קורונה

צהריים טובים וראש השנה,

וחג שמח לכולנו.

 

הנחיות קורונה

 

בשל הנחיות הקורונה, ומסגרת השמירה על בריאות הציבור, יבוטלו המבחנים המעשיים החל מתאריך 18.09-18.10, לא יתקיימו מבחנים מעשיים.

 

כמו כן, בשל היות החובה לשמור על מסגרת של עד 500 מטר מהבית, שיעורי הנהיגה אף הם לא יתקיימו, ובמידה ותאושר העבודה עוד קודם, נוציא הודעה לחזרה לעבודה.

 

לא יתקיימו קורסי מלגזה ואו מכונה ניידת ואו טרקטורים, ומבחנים מיוחדים , פרט למבחני האמבולנס , ונכים .

 

הנחיות נוספות:

 

1.      מבחנים פנימיים – מתוך דאגה לקיומו של בית הספר, ומתוך רצון, לחזק מעמדו של המנהל המקצועי, אני מבקש, להסדיר בתוך בית הספר, ימים קבועים בשבוע למבחנים פנימיים, ובו המורה והתלמיד יגיעו לבית הספר ומשם ייצא המנהל המקצועי, ויחזור לבית הספר לדון במבחן עם המורה ועם התלמיד, לחזק את התלמיד ולדון בחולשות הנדרשות לחיזוק. מורים ומנהלים יקרים, ככול שנקפיד לעשות מבדק פנימי, שיהווה מדד להצלחה במבחן המעשי, יתחזק בית הספר ומעמדו של המנהל המקצועי. אשר על כן, מבקש לקבוע ימים מוסדרים, ולא לעשות מבדקים פנימיים במהלך שיעור הנהיגה. מאוד מבקש לעשות הסדרה בבית הספר, יש לכבד את התלמיד ולהשקיע בו את המירב הניתן על מנת שיחוש ששיעורי הנהיגה יקבלו משנה תוקף של מקצועיות, מבקש מכול המנהלים המקצועיים לכנס את המורים ולהעביר, לשון המסר.

2.      מחשוב מורי הנהיגה, הוא צעד חשוב לטובת הסדרה וטיוב הוראת הנהיגה, אמנם הדבר אינו חובה, בה  בעת פיקוח, הדיגיטליזציה תאפשר בקרה מקצועית יותר למורה

3.      וועדות של הנהלה מקצועית יתכנסו בהקדם, בשל בחירת מפקח ארצי במשרד הכלכלה, נודיע על תאריך הוועדות לאחר החגים.

 

 

אני מודה למורים ולמנהלים המקצועיים על שיתוף הפעולה, וכמו תמיד מזכיר לכולנו, שהתקופה תעבור ותצלח דרכנו בהמשך.

 

חג שמח ומאושר לכולנו

 

שחר פרטוק

מנהל אגף פיקוח ובקרה

 

סוכות + עדכונים

יום א׳, 23 באוג׳ 2020, 

בוקר אור ושבוע מבורך למורי הנהיגה והמנהלים המקצועיים

 

סוכות:

 

בשנה זו , בחול המועד של סוכות, (לא בערבי חג , וחג ) התקיימו מבחני נהיגה כסדרם, הן של מילגם, והן של טלדור,  ואולם, אין חובה להגיש מבחנים, ובאם ייבחר מורה שלא להגיש תלמידים למבחנים מעשיים הרי שלא יזמין במערכת ההזמנות של ברוש.

 

עדכונים:

 

1.     שוב ניסיון כושל של מורה נהיגה להגיש עתירה כנגד זימון על פי תקנה 253 א' ו ב', שנדחתה על ידי השופט ולבסוף בוצעה על ידי הרשות, אני חייב לציין שבית הספר, גם יוזמן המנהל המקצועי מכיוון שאחריות המורים רובצת לפתחו, שכן מנהל מקצועי אחראי על כול הנעשה את המורים, והוא יצטרך לנמק מדוע מורה לא מעוניין בביקורת, והאם אי פעם הדריך אותו?, אני חוזר ומבקש, מנהלי בתי הספר, הזמינו את המורים לשיח בנושא הפיקוח, על מנת שלא יופתעו , מתוך כוונה לטייב הוראת הנהיגה.

2.     מנהלי בתי הספר, אני מדגיש את חשיבות המעבר לדיגיטלי, ומחשוב כרטיס התלמיד, יחד עם זאת, בעת פיקוח, התגלה כי תכנת הלימוד של כרטיס התלמיד לא מזינה תאריך לימוד מטרת הוראה מסויימת , אשר על כן ובהדגשה, כול מטרה ומטרה, חייבת להיות לה תיעוד תאריכי, ושעת הלימוד, ולכן, החל מאוקטובר הפיקוח יבוצע על תאריך ושעת לימוד המטרה, קחו זאת בחשבון.

 

מאחל לכולנו חודש מעניין וטוב

 

שחר פרטוק

מנהל אגף פיקוח ובקרה

עדכונים יום א׳, 9 באוג׳ 2020

מורים לנהיגה ומנהלים מקצועיים

צהריים מבורכים לכולנו

 

עדכונים:

 

1.     מצורף עץ מבנה פיקוח על בתי ספר, ומבחנים מעשיים, אנשי קשר, ואני מבקש שהחל מהיום, יש לפנות למפקחים המחוזיים בכול בעיה שנתקלתם בה, הן ברש"ל הדיגיטלי, והן במערכת ברוש, והן בנושאי הבחינה המעשית,  ובאין מענה יש לפנות למפקחים הארציים.

2.     השתלמות שנת 2020, בשל הקורונה, תוקפא פעילות ההשתלמות, עד אשר יובהרו העניינים הבריאותיים, בכול מקרה, עת תצא הודעת התכנסות אחרת ממשרד הבריאות, לא נוכל לקיים השתלמות שנתית, אלא בזום, ובאישור מר אבו יאמן.

3.     מחלת מורה, או רכב במוסך, והמורה לא הגיע לאתר המבחנים, יחולטו אגרות התלמיד, ואולם, בהינתן מצב שבו המורה לא הגיע ויש לו אישור, על התלמידים לשלם שוב אגרה, ולבקש החזר מהמדינה דרך אתר ממשל זמין להחזר אגרות.

4.     בעידן שבו אנו הופכים דיגיטליים אט אט, יש חשיבות גדולה למחשב את מורי הנהיגה, ולעבוד עם תוכנה ידידותית שתסייע להליך רישומי מחשובי ומקצועי של הוראת הנהיגה, יתרונות גדולים במחשוב, ואין חסרונות, כך, שההווה הוא במחשוב, והמחשוב הוא ההווה, וחשוב שכולנו נהיה חלק מהעולם הטכנולוגי המתקדם.

5.     במידה ומורה נהיגה החליט להצטרף למבחן מעשי , חובה עליו להצהיר על בריאותו ועל מדידת חום, וזאת בעקבות חוסר זהירות של מורה נהיגה שהיה מאומת ובכול זאת הגיע לאתר הטסטים, אנא הקפידו על ההוראות.

 

אני מודה לכולם על שיתוף הפעולה

 

 

שחר פרטוק

מנהל אגף פיקוח ובקרה

מימוש הפיקדון – רכב פרטי ואופנוע – לחיילים משוחררים

 יום ה׳, 30 ביולי 2020, 09:39

הועבר ע"י שחר

שלום לכולם

 

בתאריך 04.08.2020 (יום שלישי שבוע הבא)

אנו עוברים לשיטת מימוש פיקדון חדשה לחיילים משוחררים.

 

החל משבוע הבא התלמידים ישלמו מכספם האישי עבור שיעורי הנהיגה ויקבלו חשבוניות מס – קבלות עבור השיעורים שעברו.

לאחר מכן יצטרכו להגיש בקשה למימוש הפיקדון עבור לימודי נהיגה לצורך קבלת החזר כספי עבור עצמם , וזאת דרך האזור האישי באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים.
את החשבוניות מס – קבלות יצטרכו לצרף לבקשה בעת ההגשה.

גובה סכום השיעורים יועבר ישירות לחשבון הבנק של התלמידים (או במידה ויבחרו – יוכלו לממש בא מצעות בנק הדואר).

 

שימו לב – החל מיום ה' – 30.7.2020 אין לשלוח את החיילים המשוחררים לבנקים לאומי / פועלים.

בין הימים 30.7.2020 עד 3.8.2020 לא ניתן יהיה לבצע משיכות מהפיקדון עקב החלפת המערכות.

 

בכל בעיה בעת הרישום וכניסה לאישור האישי ניתן להפנות את התלמידים למוקד הטלפוני שלנו – 03-7776770.

מצ"ב לינק לאתר האגף והקרן לחיילים משוחררים:

https://www.hachvana.mod.gov.il/maanak/Pages/maanakvepikadon.aspx

 

בהצלחה

 

חשוב! – הנוהל הנ"ל רלוונטי רק עבור לימודי נהיגה על רכב פרטי + אופנוע.

 ומעלה נחשבים להכשרה מקצועית ולהם נוהל שונה.

 

 

בברכה,

שרון עדיפז

צוות פיקדון

האגף והקרן לחיילים משוחררים | משרד הבטחון

03-7380745 | Sharon_adipaz@mod.gov..il

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *